זה קורה במשפחות הכי טובות...

על הקושי והצורך לעגן את העסק המשפחתי באופן משפטי

dreamstime m 33907879

משפחה עבורנו היא המקום הבטוח ביותר בעולם. מקום בו אנו יכולים להרשות לעצמנו להסיר את כל המסכות ולהיות הכי טבעיים שאפשר. ומה לה לטבעיות הזו עם ניסוח חוזים או הסכמים משפטיים? הללו שייכים במקרה הטוב לבעלי אינטרסים מנוגדים ובמקרה הרע ליריבים גמורים.

ובכל זאת המציאות מוכיחה, כי דווקא במקום בו האמון הוא המרכיב הטבעי והמתבקש ביותר, דווקא שם מצויה נקודת התורפה, המחייבת את תרגום 'השיח המשפחתי' לכללים ברורים וכמה שיותר מהר.

אכן, המחשבה לערב היבטים משפטיים בעסק המשפחתי, עשויה להישמע לכאורה מאד לא נעימה ואפילו נוגדת את כל מה שמשפחה מסמלת עבורכם. יחד עם זאת (ואולי דווקא בשל כך), אנו ממליצים לכם לקרוא בתשומת לב את הדברים ובטוחים שעד מהרה תבינו, עד כמה רבה התועלת ועד כמה הסכמים משפטיים נועדו למעשה עבורכם, על מנת להגן על כל היקר לכם.

כגודל הקרבה גודל הקונפליקט

עסק משפחתי מעצם ההגדרה שלו, יוצר ערבוב בין הפן העסקי המשפחתי והאישי. ככזה הוא מושפע ללא הרף מחייכם האישיים, כשנושאים הרי גורל הקשורים קשר הדוק לכסף שלכם ולעתידכם הכלכלי והאישי מעורבים בניהולו.

וכאילו לא מספיק נושא הכסף, הרי שמדובר במערכות היחסים שלכם עם האנשים הקרובים אליכם ביותר. מערכות של עליות וירידות, של אהבה ושל קנאה, של תחרות ו'מטענים' מהעבר, או במילים אחרות חבית נפץ File:Emojione 263A.svg.
ורק תחשבו על האבסורד, שהמקום אולי הכי נפיץ בחייכם, שהכי זקוק להגנה שלכם, הוא כרגע המקום הכי 'מוזנח ומופקר' למעשה לחסדי המקרה, כי 'אחרי הכול מדובר במשפחה...'.

לתרגם את השיח המשפחתי לכללים

אם תשימו לרגע בצד את הקונוטציות השליליות שהתחום המשפטי מעלה בכם, תגלו כי מה שההסכמים והחוזים מאפשרים לכם בעצם, זה פשוט לקחת פעם אחת, את כל המחשבות/ מסקנות/ צרכים/ רצונות/ חלומות/ דילמות/ ציפיות/ נהלים/ תפקידים - את כל 'השיח' העסקי-משפחתי שלכם, שאתם מנהלים באופן מודע או בלתי מודע כבר שנים, 'להציף' אותו, להעלות אותו על מסמך שחור על גבי לבן ולתרגם אותו בצורה רהוטה ומוגדרת לכללים.

ואנחנו מדברים פה על כללים שמקובלים ומוסכמים על כולם! ורק תחשבו על זה, שמרגע שהמסמך מוכן, חסל סדר ויכוחים וטענות והתמרמרות וחוסר ודאות ובהירות לגבי תהליכים. סוף סוף לכל אחד מכם ישנה הגדרת תפקיד ברורה ומשימות מוגדרות, העתיד הרבה פחות מעורפל, כמות העימותים יורדת משמעותית ובשורה התחתונה נשארים הרבה יותר משאבים, לדאוג למה שחשוב לכם באמת.

מי מפחד לשים את הדברים על השולחן?

חוששים לשים את הדברים על השולחן? האמת שהפחד שלכם מובן והגיוני. דווקא בגלל שמדובר במשפחה וברגשות עדינים ונפיצים לעיתים, המשמעות של 'להציף' את הדברים למעלה ולהעלות אותם לשיח גלוי ביניכם, עלולה לאיים. זו הסיבה שייעוץ משפטי כשלעצמו אינו מספיק. על מנת שתחושו בטוחים ועל מנת שהשיח ביניכם יתנהל בצורה מבוקרת ומכבדת, עליכם לקבל ליווי והנחיה צמודים משך כל המהלך כולו מא' ועד תו'.

האם זה פשוט? ממש לא! זו גם הסיבה שלא כל יועץ ארגוני/משפטי/כלכלי/חשבונאי מסוגל לעשות זאת. רק גורם מקצועי ומיומן, שהוכשר לשלב בין הפן הרגשי בעסק המשפחתי לבין הפן הארגוני, כל זאת תוך שימוש במסמכים בעלי אוריינטציה משפטית, מסוגל להוביל וללוות אתכם משך כל התהליך כולו, לסייע לכם להעלות את הנושאים הטעונים, לברר אותם, לגשר על הפערים ולהגיע לאחדות ושיתוף פעולה פורה.

מה האלטרנטיבה אתם תוהים? האמת שמניסיוננו אין אלטרנטיבה. האפשרות היחידה היא להמשיך להתעלם מ'הכתובת על הקיר' ולנסות לדחות את הקץ. נושאים לא מטופלים סופם שיפרצו החוצה וללא הנחייה מקצועית ראויה, עלולים לזרוע הרס רב, לקלקל מערכות יחסים ואף להביא לקריסת העסק כולו.

זה רק נשמע 'משפטי', האמת שזו פשוט הדרך הטובה ביותר להקל על החיים שלכם File:Emojione 263A.svg

'ניסוח אמנה משפחתית', 'יישוב סכסוכים' 'גישור', 'העברה בין דורית', 'צוואות', 'ירושות' ו'הסדרי רכוש', נשמעים לכם אולי כרגע כמו מונחים משפטיים יבשים, המרוחקים מכם שנות אור. אבל כל אחד מהם מהווה עבורכם כלי רב תועלת, שיסייע לעסק המשפחתי שלכם לתפקד ביעילות, בבהירות, בשקיפות וללא מטענים מיותרים. עם הזמן תופתעו לגלות, כי העסק מתנהל עם הרבה פחות מכשולים והפרעות, האווירה בין בני המשפחה זורמת ונינוחה וקל לכם מתמיד להפנות את עיקר המשאבים למינוף העסק.

מרכז התבוננות מציע לכם ליווי וייעוץ אישי, משפחתי וניהולי, הנתמך בייעוץ משפטי ייעודי וייחודי לעסקים משפחתיים במגוון התחומים הבאים:

אמנה משפחתית – החל מקביעת מערכת כללים, הסדרים ומוסדות לניהול העסק והעושר המשפחתי, המשך בהגדרת מטרות הבעלות, הניהול והרחבות הניהול של המשפחה השולטת ומידת המעורבות הרצויה בכל אחד מהיבטים אלה של העסק. המשך בחלוקת תפקידים ואחריות בין בני המשפחה הפועלים בעסק המשפחתי, קביעת שיטת התגמול לבני המשפחה המועסקים בעסק ואלו שמחוצה לו, וכלה בקריטריונים למינוי מנכ"ל חיצוני לעסק בהינתן צורך כזה ואופן קבלת החלטות בין בני המשפחה.

ישוב סכסוכים – גישור – החל מגישור בין בני זוג, אחים, הורים וילדים, שותפים וכדומה, המשך בגישור בין קונים למוכרים, גישור לעיצוב הסדרים בין דוריים ועוד.

העברה בין דורית – החל מניהול תהליך העברה בין דורית מקיף, המשלב את כל בני המשפחה ונותן מענה לעניינים הרלוונטיים לעסק והמשפחה, לרבות: היבטים ניהוליים, כספיים בעת העברה בין דורית לאחר ולקראת הפטירה. המשך בהסכם בין יורשים, קביעת קריטריונים לבחירת היורש וכלה בהכשרת יורש עתידי, באמצעות אסטרטגיות לפיתוח קריירה.

צוואות, ירושות והסדרי רכוש – החל מניסוח צוואה/ צוואה הדדית/ צוואות חכמות וכלה בהעברת נכסים בנאמנות.

זקוקים לסיוע משפטי אבל מתקשים להעלות את הנושא הזה על סדר היום? אנחנו כאן! נשמח לעזור לכם להתניע את התהליך, ללוות אתכם בדרך ולצייד אתכם בכלים ותובנות להמשכה המוצלח. ליצירת קשר אתנו, פשוט לחצו כאן.

שיטת התבוננות® מעניקה פתרונות לאתגרים בחברות ועסקים משפחתיים, בממשק שבין האישי לעסקי – היכן שהאישי והניהולי מתערבבים, משתלבים, משפיעים ומשליכים זה על זה. התבוננות® עושה זאת באמצעות הסתכלות מערכתית ובחינת השפעות הגומלין שמקיים העסק עם הפרטים במשפחה, וליווי המעורבים תוך הקניית כלים וטכניקות שיסייעו לצמיחת העסק לצד צמיחת המשפחה, במקום האחד על חשבון השני.