זוגיות פרק ב' - ילדים שלי/שלך/שלנו

צריך לעשות את ההכנות הראויות. זוגיות שניה עם ילדים דורשת הרבה יותר עבודה ותשומת לב מאשר הראשונה. כל אחד מכם מגיע לזוגיות עם ה"נדוניה" - הילדים והמטען הרגשי הנפיץ שהם סוחבים על גבם בגלל פירוק תא משפחתי. המציאות החדשה שיש בה הורים ואחים חורגים, שני בתים ועוד קשת של משתנים. כל אלה מייצרים קונפליקטים, אתגרים וקשיי הסתגלות. גם כך הכניסה לפרק ב' מלווה בלבטים וחששות שלך, הן לגבי התאקלמות הילדים ולא פחות חשוב – שאיפתך לזוגיות טובה מקודמתה, והקשר בין כל אלה הדוק וישיר.

היחסים שלך עם הילדים של בן או בת הזוג החדשים היא המפתח ליציבות ואיכות הזוגיות החדשה, ולכן ככל שמגיעים לזוגיות החדשה מוכנים יותר, עוצמת הקונפליקטים נמוכה יותר, והקרקע לעבודה על הורות משותפת פוריה יותר. מוכנים יותר הכוונה: הכנת הילדים למגורים משותפים, איך מגדלים ילדים של מישהו אחר, חלוקת תפקידים בינך לבין הפרטנר החדש בנוגע למעורבות בחינוך הילדים ולא פחות חשוב – יחסים עם הגרוש כשיש ילדים (או הגרושה). וזה היה רק 'קצה המזלג'.

בכל הנושאים האלה ועוד עוסק הייעוץ המשפחתי לזוגיות שניה עם ילדים.

אני מזמינה אותך לפגישת היכרות ללא עלות וללא התחייבות,
אפשר להתקשר אלי 050-5457600
או פשוט למלא את פרטייך בעמוד "צור קשר" ואני אחזור אליך בהקדם.

כמה זמן לוקח לבנות משפחה חדשה במקרה של זוגיות פרק ב' עם ילדים?

זה לא נעשה ביום ולא קורה מעצמו. מחקרים מצביעים על כך שבניית משפחה מורכבת אורכת בממוצע כ-6 שנים. זהו נתון שחייב הסבר. ממוצע בנוי תמיד משני קצוות: אלה שפנו לייעוץ משפחתי בשלב מוקדם של הקמת התא המשפחתי החדש- להם נדרש פחות זמן להקים משפחה חדשה, ואלה שלא פנו לייעוץ כלל או התעוררו לצורך בשלבים מאוחרים, שכבר דרשו טיפול ואימון משפחתי (ואפילו התערבות פסיכולוגית), ואשר להם נדרשות יותר מ-6 שנים. מכאן ברורה הדחיפות והיתרונות בקבלת ייעוץ, הכנה וכלים להתמודדות, כשניגשים להקים את המשפחה החדשה, המשפחה המורכבת.

רגע אחד, מה זה משפחה מורכבת?

יש את המשפחה הביולוגית: אבא, אמא, ילדים, ויש משפחה מורכבת: אמא וילדיה, אבא וילדיו, שניהם עברו פירוק זוגיות וכעת הם בונים יחד את פרק ב' המשותף שלהם, ובמציאות? גם מערכת היחסים החדשה מורכבת. בתא המשפחתי החדש יש לכל צד ילדים ביולוגיים וילדים חורגים, אחים ביולוגיים ואחים חורגים, ויש עוד: לילדים יש שני בתים, ומערכות יחסים משפחתיים כפולים, ובכל משפחה יש את מערכות היחסים המאפיינות את ההורים והשפעת היחסים ביניהם על הילדים ועוד מורכבויות רבות אתן הילדים ו...ההורים צריכים להתמודד, לבנות, לבסס ולהצמיח מתוכן משפחה חדשה הומוגנית, מכבדת, תומכת ואוהבת. איך עושים את זה? הנה:

הצמתים בהם נוצרים קונפליקטים

אל המשפחה המורכבת התכנס זוג הורים גרושים כל אחד מבן זוגו הקודם וילדים שהיו, בעל כורחם, חלק מתהליך שהטביע בהם את חותמו ואשר לעולם לא ישכח. ברוב המקרים זהו מטען רגשי נפיץ שמגיע יחד אתם לפרק ב' של משפחה, והוא דורש מההורים (הביולוגי והחורג כאחד) הכנה ורכישת כלים כדי להתמודד עם התגובות, ההתפרצויות והתופעות. הנה כמה צמתים בהם זה קורה:

  • חיבור בין ילדים בהפרשי גילאים (אחד בוגר והשני ילד קטן).
  • מין הילדים. היחסים בין אח ואחות ביולוגיים שונים מיחסים בין אח ואחות חורגים.
  • כאשר ההורים לא הגדירו לעצמם מה תפקידו של כל הורה ביחס לילדים החורגים.
  • כשלא הוגדרה מערכת החוקים והגבולות כבר בשלבים המוקדמים של פרק ב'.
  • התנהלות היומיומית בין הורה חורג לילד חורג ("את לא אמא שלי...").

אלה הן רק מספר דוגמאות מתוך אין ספור זוויות וכיוונים מהם יכולים להתפרץ קונפליקטים, חיכוכים, מריבות, כעסים, התנתקויות והסתגרויות, שמשפיעים באופן ישיר על איכות הקשר והיחסים בזוגיות החדשה.

מאחר וכל המעגל - מפרידה ועד הקמת משפחה חדשה – נועד לבנות מערכת זוגית ומשפחתית טובה מקודמתה, תעשו בחוכמה ובתבונה ככל שתקדימו לפנות אלי כדי שאסייע לכם בהכנת הילדים למגורים משותפים, בהגדרת היחסים עם הגרוש כשיש ילדים, בקבלת כלים לנושא החשוב: איך מגדלים ילדים של מישהו אחר ובעוד מגוון יחסים משפחתיים שמאפיינים את הזוגיות החדשה והמורכבת עם ילדים.

 
למידע נוסף, עצה טובה והכנה לקראת הזוגיות החדשה והמורכבת עם ילדים,
אני מזמינה אותך לפגישת היכרות ללא עלות וללא התחייבות,
אפשר להתקשר אלי 050-5457600
או פשוט למלא את פרטייך בעמוד "צור קשר" ואני אחזור אליך בהקדם. 

שם(*)
Please let us know your name.

טלפון(*)
Please write a subject for your message.

אימייל(*)
Please let us know your email address.