שיפור התקשורת עם ההורים - יצירת הבנות

רובנו נושאים בתוכנו קשר הורי לא פתור, לפחות עם אחד מההורים. רבים מאיתנו חוו ביקורת, דחייה ונטישה כזו או אחרת בילדותנו ואין זה משנה בני כמה אנחנו. ההורים שלנו הטביעו בתוכנו את צלם דמותם והוא מלווה אותנו בכל פעולה שנעשה ולכל מקום בו נלך, גם אחרי שנים רבות ואפילו לאחר שהורינו כבר הלכו לעולמם.

תפיסת עולם מסרסת ומקבעת

הם לא היו אנשים רעים, הורינו. ממש לא. הם היו מלאי כוונות טובות, אלא שלעיתים הם עצמם היו "ילדים דחויים" של הוריהם, וכך ללא מודעות, ללא כלים מתאימים וללא כל עבודה פנימית, הם נותרו מלאי דעות קדומות, על מה שנכון או לא נכון, ועל איך צריך להתנהג ולחיות.

"ממילא לא יצא ממך שום דבר..."

ולך, שצמחת בתוך תפיסת עולמם - האמונות שלהם הופנמו כאמת מוחלטת. מה שהם אמרו על העולם, על החיים ובמיוחד עליך, היו עבורך אורים ותומים. זו הסיבה, שבכל פעם בה חלמת לשנות, ליצור, להעיז, קבלת רגליים קרות וויתרת... בשביל מה לנסות? הרי "ממילא לא יצא ממך שום דבר".

האם זו האמת?

אבל היום, שנים אחרי, מומלץ להעמיד זאת בסימן שאלה ולבדוק: "האם מה שהוריי אמרו אודותיי, זו אמת מוחלטת?", ועוד יותר מכך: "האם חובה עלי להמשיך ולחיות ע"פ אמות המידה שלהם? על פי החלומות והציפיות שלהם ממני?".

אשמה מסירה ממך את האחריות לחייך

יתכן ונוח לך יותר לדשדש במקום ולהמשיך לכוון אצבע מאשימה כנגדם: "בגללם חסר לי בטחון עצמי", "בגלל אבא שלי חסרה לי יוזמה", "החרדות תוקפות אותי בגלל אמא שלי", "בגלל התקשורת ביניהם אין לי היום קשר זוגי נורמאלי" וכן הלאה וכן הלאה, כיד הדמיון הטובה...

אם זה מה שקורה לך, חבל. הנזק לעצמך עצום והסיכוי להתקדם כך, אפסי. עליך להבין כי כל עוד "הם" אשמים, השליטה והאחריות על אושרך, תישאר "שלהם", אבל ברגע שהאחריות על חייך תחזור לידייך, אוטומטית תחזור אליך גם השליטה על אושרך, ואז? ואז ל"התבוננות" יש בהחלט מה לתת לך והשמים הם הגבול...

"התבוננות" – ליצור תפיסת עולם חדשה

"התבוננות" היא שיטה אימונית אפקטיבית, המאפשרת לך לפרוץ את קיבעון "ההורה הפנימי" ולהיפרד ממנו אחת ולתמיד. במסגרת בטוחה ומוגנת, ללא ביקורתיות ושיפוטיות, "התבוננות" תלמד אותך להתבונן ולהאזין ל"שיח הפנימי" המתנהל בתוכך, היא תפגיש אותך עם דמויות מפתח ואירועים משמעותיים בעברך, ותנחה אותך כיצד לסלוח ולשחרר זיכרונות מרעילים ולעלות על המסלול להתפתחות אישית ולהעצמה.

"התבוננות" תזמין אותך לערוך הכרות מחודשת עם "התבונה הפנימית" שלך – אותו ידע קוסמי הטמון בתוכך ויודע הכי טוב מה נכון עבורך. ולבסוף, תעניק לך כלים כיצד להניע את עצמך אל עבר החיים הרצויים כפי שהוגדרו על ידך ולממש זאת הלכה למעשה.

איך "התבוננות" עושה זאת?

מהלך האימון מחייב הגעה לפגישה של כשעה וחצי מידי שבוע. בכל פגישה יועבר תהליך מובנה של התבוננות פנימית, המשלב כלים אימוניים שונים, שמטרתם "לעקוף" התנגדויות רציונאליות ולשבור תבניות מקובעות וחוסמות. בתום כל פגישת אימון, יינתנו שיעורי בית, ליישום הנלמד בפגישת האימון ולהשגת המטרה המוצהרת "לקחת אחריות על החיים ומכאן לשנות ולצמוח ממפגש אחד למשנהו".

"התבוננות" היא שיטה מאתגרת. היא תעמת אותך ולא תוותר לך. יחד עם זאת, "התבוננות" צועדת איתך בקצב שלך והיא לא תעזוב אותך, עד לשביעות רצונך המלאה מהישגיך.

"התבוננות" שיפור התקשורת עם ההורים

תהליכי האימון של "התבוננות", מסייעים לחולל פריצות דרך גם בתחומים הבאים:

  • קשר בין דורי – הקשר להורים, כמו גם הקשר לילדים.
  • מכתב נשמה – תהליך מחילה ופרידה מהורה שנפטר.
  • "התחתנתי עם אבא/אמא שלי" – שיחזור מערכות יחסים בין בת/בן להורה ושיקומן.

אם איכות חייך חשובה לך ומובן לך שללא "ניקוי שורש", אי אפשר להצמיח משהו חדש ובריא, ל"התבוננות" יש מה להציע לך. רוצה לבדוק?

 

אני מזמינה אותך לפגישה היכרות ללא עלות וללא התחייבות,
אפשר להתקשר אלי 050-5457600
או פשוט למלא את פרטייך בעמוד "צור קשר" ואני אחזור אליך בהקדם.


שם(*)
Please let us know your name.

טלפון(*)
Please write a subject for your message.

אימייל(*)
Please let us know your email address.