מן התקשורת

מקצת מן המאמרים של אורנה זכאי שפורסמו ברשת:

ריפוי עצמי בדרך לקשר בריא - אנו מתגרשים מתוך אמונה כי מערכת היחסים הבאה שלנו תהיה שונה מזו שכשלה, אלא שברוב המקרים אנו משחזרים שוב ושוב את אותם דפוסים, כשהסיבה היא שלא עשינו עבודה פנימית לפני הכניסה לקשר חדש...

פורסם באתר תפוז 

שמים איקס על האקס - למרות שעבר זמן רב מהפרידה, קשה לכם להתגבר על האקס המיתולוגי? אורנה זכאי, מאמנת אישית וזוגית, נותנת לכם כלים שיעזרו לכם להמשיך הלאה.

פורסם באתר וואלה 

מתי היחסים הם כישלון ידוע מראשבתום תקופת ההתאהבות מגיע המבחן האמיתי של היחסים, ואיתו גם המריבות הזוגיות. מתי מדובר במלחמות שעלולות להוביל לגירושים, ומתי מדובר בריבים זוגיים רגילים?
פורסם באתר Ynet  

מוותרת על עצמך? ילדייך משלמים את המחירמאז ומתמיד בעלך וכל הסובבים אותך, היו חשובים יותר ממך - הרצונות שלהם, הנוחיות שלהם, הדעות שלהם וההעדפות שלהם. לכך הורגלת מימים ימימה וכך את ממשיכה לחיות. את אולי השלמת עם הדפוס הזה, אך מה יהא על ילדייך?
פורסם באתר "אמאבא"  

המדריך ל"וורקוהולית" המצויהנחשבת ל"וורקוהולית" בכל קנה מידה? חברותייך משבחות אותך (ומקנאות בסתר), הבוס מרוצה עד הגג ובעלך – שותק? נראה לך שההתמסרות שלך לקריירה היא אידיאל ששווה להתאמץ עבורו? לא בטוח שאת צודקת...
פורסם באתר "הדרך למעלה"

עלייתו ונפילתו של הדימוי העצמי - מעצם בריאתנו אנו יצורים חברתיים. כבר מרגע לידתנו נוצרות אינטראקציות בינינו לבין הסובבים אותנו. בתחילה האם, שדואגת לכל צרכינו הגופניים והרגשיים, בהמשך זהו התא המשפחתי הקרוב, לאחר מכן מסגרות החינוך השונות ובהמשך הצבא, האוניברסיטה, מקום העבודה וכד'.
פורסם באתר "הדרך למעלה"

"גמילה" מריצוי חברתי: הדרך להתפתחות אישית ולצמיחה - אחד הדברים החשובים ביותר המעניקים משמעות לאדם, הינו התחושה שיש לחייו תכלית. בהרבה מהפעמים התכלית "נחבאת אל הכלים" - מצפה שנשקיע מאמץ ונגלה אותה, ובמרבית המקרים הגילוי יהיה תוצר הדרך והמאמץ שנשקיע בהתפתחותנו וצמיחתנו האישית. אני מבקשת לדון במאמר זה בהגדרתה ומהותה הראויה של ה"דרך", מאחר ובדיוק בנקודה זו מתעוררת הבעיה!
פורסם במגזין חוג  

להיות אישה אסרטיבית בלי להיות מסרסת כשהכרתם היית ילדונת חסרת ביטחון. היום, כשאת עוברת מסע של התפתחות והעצמה, הגבר שלך נבהל. מה עושים? איך מתפתחים בתוך המערכת הזוגית מבלי לאיים עליה? 

פורסם באתר Ynet

"מישהו שומע אותי בכלל בבית הזה?!" - איך לשפר את התקשורת הזוגית - כולנו זקוקים להבנה ורוצים שהשני יתחשב בנו ויכיל אותנו. הבעיה מתחילה, כשאנחנו מצפים מבן הזוג להבין את המניעים להתנהגות שלנו, מבלי שעשינו ולו מאמץ ראשוני להבין אותו...
פורסם באתר "הדרך למעלה"

10 המכות שממררות לכם את הזוגיות - האם הקשר הזוגי שלכם דומה לשדה מוקשים? כבר ניסיתם יעוץ זוגי ובכל זאת אתם מוצאים את עצמכם במאבק תמידי? מדובר כנראה בבעיית תקשורת אופיינית בין גברים לנשים - בואו לצפות בעשר המכות הניתנות לגישור.
פורסם באתר נענע 10

הבריחה הגדולה - את בחורה מדהימה, ובכל זאת כשמדובר במציאת בן זוג, את לא מצליחה להחזיק קשר רציני. ייתכן שמשהו בהתנהגות שלך, גורם לגברים לאבד עניין ופשוט להימלט. כך תמנעי מהם לברוח...
פורסם באתר וואלה

הערכה עצמית לנשיםכשאני חושבת על צמד המילים "הערכה עצמית", צפות ועולות כמעט מייד צמד מילים נוספות: "גאווה" (שמקורה באהבה עצמית וקבלה עצמית על מי שאני)ו"דחייה" (שמקורה בחוסר אהבה עצמית וחוסר בקבלה עצמית).
פורסם באתר "ידע להצליח"

על ביטחון עצמי מולד, ביטחון עצמי נרכש ועל הדרכים לשיפור הביטחון העצמיכמה פעמים חווית את עצמך בסיטואציה חברתית בה התכנסו אנשים שלא הייתה לך היכרות מוקדמת עימם, ומצאת עצמך סוקרת, בוחנת וממפה את הנוכחים מתוך מגמה להבין אל מי מביניהם את עשויה למצוא קירבה ואל מי לא. כמה פעמים שמת לב שאת מבחינה באחדים ואף נשאבת לאישיותם כמו מגנט, ואילו לגבי האחרים - את בקושי חשה בנוכחותם, וכל זאת עוד בטרם יצרת עם מי מהם אינטראקציה ישירה.
פורסם באתר "ידע להצליח"

מכורים לעבודה? ייתכן שאתם בעלי הערכה עצמית נמוכההחברה המערבית ידועה בסגידתה לעבודה ובתגמול הרב שהיא מעניקה למכורים לה. נראה, אם כן, שכל מנכ"ל חברה אמור לברך וורקוהוליסטים המצטרפים לארגונו, אך בפועל מסתבר כי המציאות מעט שונה...
פורסם באתר מחלקה ראשונה

לשרוד רגשית את בעיות הפוריות - כמו כולן היא עשתה את המסלול המוכר: צבא, טיול, לימודים, ג'וב טוב וחבר שהיא חיה איתו בצמידות ונישאה לו לפני שנתיים. לאחרונה הם החליטו סוף סוף שהגיע הזמן להביא ילד לעולם וזה משום מה, דווקא לא כל כך הולך...
פורסם באתר O-mama

שאלה של התבוננות - היא כבר חצתה את גיל 40, סימנה ברזומה שלה לא מעט הישגים: הקימה בית ומשפחה, רכשה השכלה, ניהלה קריירה מוצלחת... הכול לכאורה נפלא לפי הספר, אבל אז היא הבינה שה"ספר" הזה הוא לא באמת הספר שלה וחייה לא באמת מתנהלים בדרך שלה. זו לא היא שם. לא האני האמיתי האותנטי שלה.
פורסם באתר "אישה עובדת"

מסע "התבוננות" להעצמה אישית והתפתחות אישית - אנו כבני אדם, במהותנו תמיד טובים, תמיד טהורים, תמיד מסוגלים לאהוב את עצמנו ואת הזולת. אבל, במרוצת השנים וכתוצאה מפגיעות חוזרות ונשנות, אנו נאלצים להצמיח קליפות, מפתחים חוסר בטחון עצמי ו"מאבדים" את האהבה העצמית. ביום שנפרד לעד מהקליפות הללו, נשוב לחיות במלוא העוצמה ונחווה אהבה לעצמנו ולבריאה כולה.
פורסם באתר Yifatela 

איבדתם עניין בזוגיות? ייתכן ואתם סובלים מאנהדוניה  - אם אתם קמים בבוקר לעוד יום אפור ומשמים, ומה שמחכה לכם רחוק מלהפיח בכם התלהבות או עניין, יתכן והזוגיות שלכם היא הגורם לתסמונת המוכרת דווקא מתחומי בריאות הנפש – אנהדוניה: חוסר יכולת כרוני לחוות מצבים של הנאה.
פורסם באתר "יפעת ברכה - צמיחה נשית ואישית"

הרוצח הסמוי של הנישואין שלכם - אתם נוטים להתווכח ולריב על כל דבר? הקשר שלכם מלווה ב"פיצוצים" ולצופה מהצד נראה שאתם אוטוטו "בדרך לרבנות"? האם ניתן להסיק מכך שהזוגיות שלכם בסיכון?
פורסם באתר "הדרך למעלה"

מה הסיכוי של הזוגיות שלכם להחזיק מעמד? - כולנו חולמים על זוגיות מאושרת, על קשר יציב, מעצים ומפרה. על אותה "מחצית נשמה", שתלווה אותנו לאורך כל חיינו. ובכל זאת, למרות שכולנו רוצים, רק כ: 65% בקירוב מכלל הזוגות הנשואים שבינינו, באמת זוכים לכך. איך הם עושים זאת ומה יש להם שהופך את הזוגיות שלהם לאפשרית?
פורסם באתר "פורטל דולה"

 

הופעות בטלוויזיה:

ראיון עם אורנה בתכנית "יוצאים חגים" עם אלונה פרדימן: