תהליך אימון אישי

מה נעשה בפגישות האימון האישי בהתבוננות? כיצד "התבוננות" עובדת על התפתחות אישית? ומה כלול בתהליך האימון האישי? על כך ועוד הרבה יותר, במאמר שלפניך.

תהליך האימון האישי - שלב ראשון - זיהוי הבעיה

המפגש הראשוני בינינו יערך למטרת הכרות הדדית, על מנת שתרגישי הכי בנוח והכי בטוחה להיפתח בפני. במפגש זה, כמו גם בבאים אחריו, אזכיר לך כי אינני שופטת או מבקרת וכי שכרת את שירותיי הטובים, על מנת לשקף לך את המציאות בתוכה את פועלת, להאיר באור חדש הזדמנויות אדירות לפריצה והתפתחות אישית בחייך, ולהעניק לך כלים מעשיים להעצמה אישית ולממש זאת בפועל.

בשלב זה נערוך הכרות עם עולמך הפרטי, כמו גם עם האמונות המניעות אותך בחייך וננסה לאתר את המקור לתחושת התסכול, חוסר המיצוי, והדימוי העצמי. אותו מוקד שגרם לך כל כך הרבה שנים לוותר על עצמך ועל חלומותייך. שלב זה חשוב מאין כמוהו, כשבדרך כלל, מניסיון, בתהליך האימון האישי המקומות בהם תתנגדי הכי הרבה, יאותתו לנו, כי אנו קרובות לגעת בו באמת...

תהליך האימון האישי - שלב שני - לקיחת אחריות

בשלב השני בשיטת "התבוננות",  נלמד להכיר את אותם מקומות בהם הורגלת להתנער מאחריות ולהשתמש ב"מילון הקורבני" של: "עשו לי", "לקחו לי", "מנעו ממני", "פגעו בי" וכד'.

"התבוננות" תלמד אותך, שהדרך היחידה לפרוץ את מעגל הקורבנות ולהגיע להעצמה אישית היא על ידי לקיחת אחריות מלאה על חייך מעתה ואילך. כך שבמקום: "עשו לי", "לקחו לי", תלמדי לברר עם עצמך: "מה זה בא ללמד אותי?" ו"כיצד אני מנצלת זאת כמנוף לגדילה?". די מהר תגלי, שאת שולטת בשפת "האחריות" ממש כמו "שפת אם", ובמקביל מתחילה לחוש בשינויים המופלאים בחייך.

תהליך האימון האישי - שלב שלישי - התבוננות!

בשלב השלישי, על מנת לחזק את "שפת האחריות", נלמד יחד אודות תבניות החשיבה שלך. נתבונן ונבין כיצד נוצרו אי שם בעברך הרחוק ומה היה תפקידן בהגנה עלייך, אבל יותר מכל נכיר בכך, כי תפקידן הסתיים זה מכבר ועל מנת לשנות את מציאות חייך כבוגרת וליהנות מביטוי אישי, ביטחון עצמי והעצמה אישית, עלייך  לתכנת  "פורמט חדש", שיכוון את מחשבותייך לאופן התנהלות פורץ דרך.

בשלב זה "התבוננות" תעניק לך כלים להרחיב את תחושת האחריות המעשית שלך, תוך כדי תרגול מיומנויות של סגנון חיים חדש לצמיחה אישית והעצמה. את תתבקשי להתנסות בפועל, בחיי היומיום שלך ובהיבטים אותם רצית לשנות, תוך כדי לימוד והסקת מסקנות מהתוצאות.

תהליך האימון האישי - שלב רביעי - הפחד משינוי

השלב הרביעי הינו ההתמודדות עם הפחד משינוי (והוא טבעי ונורמאלי). לאחר שכבר זכינו לאתר את מקור הבעיה, לקחת אחריות ולחשוב מחשבות בונות מציאות, מגיע הפחד וטופח על פנינו. הפחד עשוי להופיע כרצון עז לחזור לדפוסי "הקורבן" המוכרים, כשיתוק זמני בחשיבה, כרשימה של תירוצים (משכנעים!) ואף כמחלה.

כאן תפקידי כמאמנת מנוסה (ובעיקר כמי שלא מפחדת מהפחד J) נכנס לפעולה וכל שנדרש ממך, זה פשוט לבטוח בי. בשלב זה אוביל אותך בבטחה דרך הפחד הכי גדול שלך, ואני מבטיחה לך, שכשתעברי אותו (ועם "התבוננות" אי אפשר אחרת), תאמרי: "מה? זה הכול? מזה פחדתי כל חיי?!".

תהליך האימון האישי - שלב חמישי  - התגברות

היות ומנגנון הפחד האנושי הינו כה מתוחכם ואישי, גם "התבוננות" נערכת בהתאם, ובשלב הרביעי תציע לך ארסנל שלם קו-אקטיבי ו"תפור על פי מידה", של "כלים שלובים" להתמודדות, התגברות וביטוי אישי, ביניהם: שאלונים, אבחונים, תרגילים, "מסע" מעשי לריפוי ושחרור באמצעות דמיון מודרך, שילוב של אומנויות ככלי עוקף קוגניציה, קלפים אימוניים, מדיטציה, תהליך הכלת העתיד, מכתב סליחה, מכתב "מעצמך לעתיד לעצמך בהווה", שיטת העבודה של ביירון קייטי, שיטת לואיז היי, החזרה אל האני האותנטי של ד"ר פיל ועוד.

תהליך האימון האישי - שלב שישי - העזה והתמודדות

מזל טוב! בשלב זה של האימון האישי את כבר שולטת ב"שפת האחריות", ובשלה לקחת על עצמך יעדים ומטרות לשינוי והעצמה אישית. "גלגל החיים" יסייע לנו להגדיר יחד מטרות ישימות בכל תחומי החיים: עבודה/קריירה, משפחה, זוגיות ורומנטיקה, חברים, כסף, בריאות, כושר ושעות הפנאי.

היעדים שנציב בהתאם למטרות אלו, יאפשרו לך להתחיל לצעוד לקראת מימוש שאיפותייך, כשבמקביל תתבקשי לכתוב את חזון חייך, העתיד לשמש אותך בקרוב כמצפן, כשתצאי לדרך עצמאית וכבר לא תזדקקי לשירותיי.

תהליך האימון האישי - שלב שביעי - הגשמה והצלחה

בשלב זה, את כבר מוכנה לצאת לדרך. רכשת את מיטב התובנות והכלים, שילוו אותך בהמשך דרכך להצלחה וצמיחה אישית. יחד עם זאת, היות ו"הצלחה" ככלל היא אבן הבניין לביטחונך העצמי, בה בשעה שבעת "כשלון" את עדיין מסוגלת לתגובה מוקצנת ומיותרת, בשלב שביעי ואחרון זה, תעניק לך "התבוננות" כלים ליציבות ויכולת התמודדות עם כשלון נקודתי, ולא תעזוב אותך, עד שתחושי בטוחה גם... להיכשל.

חולמת על העצמה אישית וביטוי עצמי בתחומים השונים של חייך? רוצה לפרוץ קדימה ולחיות את חייך במלואם? הרשי לי להראות לך את הדרך...

 

אני מזמינה אותך לפגישת היכרות ללא עלות וללא התחייבות,
אפשר להתקשר אלי 050-5457600
או פשוט למלא את פרטייך בעמוד "צור קשר" ואני אחזור אליך בהקדם.

 


שם(*)
Please let us know your name.

טלפון(*)
Please write a subject for your message.

אימייל(*)
Please let us know your email address.