אודות שיטת התבוננות

שיטת "התבוננות", כשמה כן היא – תהליך של התבוננות פנימית מעמיקה ויסודית, החוקרת במשולב את האנשים המשפיעים, הרגעים המשמעותיים והבחירות שעשינו בחיינו לטוב ולרע - אשר יצרו את האמונות שלנו, עצבו את הדימוי העצמי שלנו והפכו אותנו למי שאנחנו היום.

תהליך בשיטת "התבוננות" הוא למעשה מסע אל התבונה הפנימית של כל אחת ואחד, המבוסס על הידיעה הברורה, כי התשובות לכל השאלות כבר מצויות בתוכנו וכל שעליי כיועצת לעשות, זה ליצור מרחב בטוח ומוגן לחקירה, להפריד את העיקר מהטפל, לשקף את המציאות ולגלות מחדש את כפתור ההתנעה האישי שיאפשר לתבונה הפנימית של הנועצים, לשוב ולתפקד בכוחות עצמם ולצעוד במסלול להתפתחות ונסיקה אישית.

ברגע שהתבונה הפנימית מותנעת, הרי שזה רק עניין של זמן, עד שהמתאמן/ת ישיגו את היעדים והמטרות שהציבו לעצמם, ולמעשה בשלב זה הם יכולים לצאת לדרך עצמאית.

אני מאמינה שמתקיימים יחסי גומלין בין תחומי חייו השונים של האדם והם משפיעים האחד על השני. התובנה שכול אדם שמבקש למצות את חייו באופן מיטבי צריך לשאוף ולהגיע לתחושתWell Being בתחומי חייו השונים, הובילה אותי להקדיש לילות כימים לחקירה והתנסות, כשבמהלכם אף פיתחתי את שיטת "התבוננות" – תהליך ייעוצי רב עוצמה, אפקטיבי ומחולל שינוי. בסיסה של השיטה נטוע בראייה הוליסטית של האדם ועיקרה מדבר על הובלת הפרטים השונים – יחידים, זוגות משפחות, עובדים ומנהלים בדרך של תהליכי ייעוץ, אימון וסדנאות, לעשייה מאוזנת בין ה - Being (ההוויה הפנימית) ל) Doing - העשייה בפועל).

התבוננות - שיטה נוגדת "שטיקים", תירוצים ומניפולציות

שיטת התבוננות פותחה כמענה לדפוסים האוטומטיים שלנו, הדוחים והודפים כל שינוי (גם שינוי לטובה), הנחווה כמאיים על תפיסת המציאות שלנו. בעזרת טכניקות וכלים אימוניים שונים, אני מספקת למתאמן/ת "דרכים עוקפות", המתמודדות בהצלחה עם המגוון האינסופי כמעט של תירוצים, מניפולציות ו"סיפורים", שאנו כה אלופים בלספר לעצמנו.
בנוסף לאמור, אני מכירה בכך, שעל מנת לעשות שינוי מהותי ולא רק קוסמטי, אין מנוס מלבצע "חפירה" בעבר, ובהשלכות שלהן על תפיסת ה"אני" של המתאמן/ת. יחד עם זאת, בשונה מטיפול פסיכולוגי הנמשך לאורך שנים, תהליך ה"התבוננות" עתיד להמשך זמן קצר יחסית של מספר חודשים, כשבסופם המתאמן/ת מצוידים בכל הנחוץ להם על מנת להתמודד עם "העולם האמיתי". באופן זה, שיטת "התבוננות" לא רק שאינה יוצרת תלות, אלא היא אף מעודדת חשיבה עצמית, לקיחת אחריות ונקיטת יוזמה.
בעבודתי אל מול מתאמנים אני מספקת כלים קוגניטיביים מחשבתיים בצד מרחב רגשי מוגן ובטוח, לבדיקה מחודשת של העובדות והאמונות של המתאמן/ת לגבי עצמו/ה, תוך מטרה למצוא את הדרך חזרה אל ה"אני החופשי" האותנטי.

התבוננות - למי השיטה מתאימה?

אולי נכון יהיה יותר לומר, למי "התבוננות" אינה מתאימה. ובכן, "התבוננות" אינה מתאימה למי שמחפשים "תרופות קסם", היא אינה מתאימה לחסרי סבלנות המעוניינות בתוצאות של "כאן ועכשיו" (לעומת קבלת תוצאות מיטביות לאורך זמן). היא אינה מתאימה למי שאין להם אומץ לגעת ב"אני האותנטי" שלהם, המכיל, בין השאר, גם פצעים נושנים ולא מעט כאב. היא אינה מתאימה למי שמדברים על שינוי, אך בפועל לא מוכנים לזוז מאיזור הנוחות שלהם. והיא אינה מתאימה, למי שלא מסוגלים לסמוך על מישהו אחר, לבקש ולקבל עזרה...
באותה מידה "התבוננות" היא כלי נהדר, למי שמוכנים לעבור תהליך. למי שמוכנים לגלות מעט חמלה כלפי עצמם וכלפי ה"ילד הפנימי" שבתוכם, ולמי שיש להם סבלנות וסובלנות לדרך. "התבוננות" היא טכניקה רבת עוצמה, למי שהרצון שלהו להתבטא ולהגשים את עצמו, גדול לאין שיעור מהפחד, למי שאינו יכול יותר לסבול את המציאות השקרית, ומוכן לעשות הכל על מנת לפרוץ מחסומים ולהיות סופסוף... מי שהוא.

רוצה "לטעום" ממנה על קצה המזלג?
אם הגעת עד הלום והדברים "נגעו" בך, "התבוננות" עשויה להתאים לך. תרצה לבדוק?

 
אני מזמינה אותך לפגישת היכרות ללא עלות וללא התחייבות,
אפשר להתקשר אלי 050-5457600 
או פשוט למלא את פרטייך בעמוד "צור קשר" ואני אחזור אליך בהקדם.

שם(*)
Please let us know your name.

טלפון(*)
Please write a subject for your message.

אימייל(*)
Please let us know your email address.